Не є таємницею, що вступна кампанія у навчальні заклади України 2015 року стала складним іспитом для багатьох вищів, та особливо хвилюючою для нашої академії, орієнтованої на залучення абітурієнтів зі всієї України. Зрозуміло, що існуючий на сьогодні стан справ в країні вимушує абітурієнтів та їх батьків відмовлятися від обрання іногородніх навчальних закладів, або взагалі – від отримання вищої освіти при складному фінансовому стані родини та перевазі навчання за кордоном при наявності певних коштів. Так пояснюють аналітики. Але від цього не легше. Незважаючи на складнощі та труднощі, набір 2015 в КЛА НАУ відбувся. Традиційно, найбільш мотивованими виявилися претенденти на отримання льотної спеціальності. Ці юнаки та дівчата всупереч всьому прибули на навчання зі всіх куточків України. Статистика навіть свідчить про те, що цього року серед абітурієнтів факультету льотної експлуатації киян більше ніж кіровоградців! Є також представники Одеси, Чернігівщини, Черкащини, Миколаївщини, Білої Церкви, Маріуполю, Вінниці, Кривого Рогу, Запоріжжя, Харківської та Сумської областей і навіть Криму.

Отже, першого вересня на урочистій лінійці колектив академії щиро привітав своїх першокурсників з початком нового етапу життя, який з самих перших кроків став для них насиченим та цікавим. Першокурсники взяли участь у святкуванні Дня авіації, урочисто зустрічали учасників міжнародного авіаперельоту, відзначали 105-річчя першого польоту в небі Єлисаветграду та багато іншого.

Навчальний процес для тих, хто вступив на навчання у 2015 році, також розпочався досить новаторськи: з урахуванням вимог нового закону «Про вищу освіту». Їм припадає стати першопрохідцями навчання зі зміщенням акцентів на самостійну роботу, за новими програмами тощо.

Відповідно й посвята першокурсників в курсанти в особливих умовах сьогодення вже не могла відбуватися за старим, пострадянським сценарієм. Цього року урочисто присягати на вірність авіації та Батьківщині курсантам набору 2015 довелося у відповідності з вимогами часу на площі Героїв Майдану, перед лицем Героїв Майдану та пам’яттю про їх здобутки, проявлені честь і славу захисників соборності та незалежності України. Передував присязі перший у житті курсантській парад: стрункою колоною під супровід духового оркестру, за прапорами пройшли першокурсники, викладачі та керівники КЛА НАУ, курсанти інших курсів, від пам’ятного знаку «Ангел-охоронець» до головного місця подій. Оплесками та схвальними вигуками зустрічали винуватців свята їх батьки та представники кіровоградської громади. Першим звернувся до всіх, хто зібрався на площі, начальник КЛА НАУ д.т.н., професор Неділько С.М. Він завдав підвищений емоційний тон урочистостям. Першокурсників та гостей їх свята привітав й заступник голови Кіровоградської обласної адміністрації Коваленко Сергій Петрович.

На святому для всіх кіровоградців місці особливо проникливо і емоційно пролунали слова оновленої присяги. «ПРИСЯГАЮ! ПРИСЯГАЮ! ПРИСЯГАЮ!» поширювалося над містом. Й навіть випадкові перехожі завмирали з захопленням дивлячись на одухотворені і цілеспрямовані обличчя майбутніх авіаторів. У той день їм побажали багато хорошого, потрібного і важливого. У першу чергу, звісно, скорішого мирного неба та злагоди на рідній землі.

Відразу після того, як відбулася кульмінаційна подія урочистостей – першокурсники 2015 привселюдно пообіцяли завжди бути вірним і відданим славним традиціям Кіровоградського льотного вищого навчального закладу та ніколи не здійснювати вчинки, що несуть в собі загрозу безпеці польотів, а також прикладати всі свої зусилля на опанування авіаційної професії, досягнення вищого рівня професійної надійності, поклялися сумлінно і чесно виконувати покладенні на кожного обов’язки, накази командирів, неухильно дотримуватися Конституції і законів України, присяглися на вірність авіації і Батьківщині – їх привітали та благословили представники Православного духовенства.

У свою чергу, молоді люди запевнили присутніх що готові сумлінно працювати аби досягти професійної надійності, успіхів та високих результатів у служінні Батьківщині.

Відеосюжет програми новин "День за Днем" обласного телеканалу "Кіровоград" можна подивитися тут.
Відеосюжет у випуску телевізійної служби новин телеканалу "1+1" можна подивитися тут.

Центр громадських зв’язків КЛА НАУ