55 років тому, 12 квітня 1961 року відбулася подія, що приголомшила тоді все прогресивне людство - льотчик-космонавт Юрій Олексійович Гагарін здійснив перший у світі політ в космічний простір. Багато наших успішних сучасників Багато наших успішних сучасників сьогодні розповідають про те, який величезний мотиваційний ефект справив той політ на молодь того часу. Юнаки та дівчата масово кинулися в авіаклуби і льотні учбові заклади: освоювати авіаційні спеціальності, що раніше здавалися недоступними і складними для простих смертних, але що відразу кардинально змінили свою доступність. Хлопці масово емоційно міркували: «Якщо Юра зміг полетіти в космос, то чом би мені не поступити на льотне відділення?». І авіакосмічна галузь, стрімко поповнюючись кращими представниками поколінь, так само динамічно розвивалася довгі роки.

Сучасна молодь втратила сформовані тоді пріоритети, її переваги з роками разюче змінилися. Щоб направити їх на шлях науково-технічного творення, потрібні нові стимули і мотіватори. В льотній академії взялися за вирішення цієї надскладної задачі на новому рівні відповідно до євроінтеграційних тенденцій.

12 квітня 2016 року в Кіровоградській льотній академії НАУ відбулася масштабна програма, присвячена Всесвітньому дню авіації і космонавтики, покликана з новою силою відродити інтерес молоді до авіаційно-космічних досліджень, надихнути їх на науково-практичну роботу в галузі IT-технологій, при цьому навчити піклуватися про головне в сучасному світі – про екологію.

Першою, класичною і фундаментальною частиною програми стала 36 Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та курсантів «Авіація та космонавтика: стан, досягнення і перспективи», присвячена Всесвітньому Дню авіації і космонавтики. На її пленарному засіданні у БК «Авіатор» присутні заслухали доповіді начальника академії д.т.н., професора С.М.Неділько та ведучого «айтішника» академії к.т.н. Олексія Ізвалова, переглянули відеозвернення до учасників конференції від наукових партнерів КЛА НАУ з різних країн світу (США, Малайзії, Швейцарії та Білорусі), а наостанок – оцінили еко-заклик барвистого виступу шкільного колективу середньої школи №3.

Далі учасники конференції дружно відкрили створений в КЛА НАУ коворкінг-центр і розішлися працювати по секціях. Відкриття коворкінг-центру ознаменувалося флешмобом – усі присутні через свої мобільні пристрої поставили оцінки "подобається" сторінкам коворкінг-центру в Facebook і Вконтакті.

Оргкомітет конференції з її молодшими гостями (школярами з різних районів області) відкрили сезон віртуальних польотів в інтерактивному музеї літака Ан-24.

Друга половина дня пройшла в новаторському креативному форматі. Одночасно в головному навчальному корпусі ВНЗ відбулися одразу два фестивалі: IT та ЕКО. Учасники першого вивчали новинки техніки і технологій, дивилися відповідні презентації і стенди, збирали роботів і керували їх боями, грали в комп'ютерні ігри та багато іншого, про що – в окремих репортажах. Учасники другого – знайомилися з екологічними проектами і технологіями, слухали доповіді та виступи, брали участь у майстер-класах і теж багато-багато іншого, про яке – в окремих репортажах. Учасники обох фестивалів ще й ходили в гості один до одного, відкриваючи для себе нові горизонти і сфери застосування фантазії та енергії.

День пройшов яскраво, барвисто, інтенсивно і з величезною користю як для всіх, хто взяв участь у численних заходах, так і для тих сфер діяльності, на які орієнтувався: для авіації, космосу, IT-технологій та екології.

Почесним гостем програми став Герой України, заслужений льотчик-випробувач СРСР О.В. Галуненко. Вітаючи молоде покоління, один з найбільш видатних авіаторів сучасності, сказав: «Науково-технічна революція явно робить свій новий стрімкий виток: нові технології активно захоплюють багато сфер людської діяльності, а авіація і космонавтика, як і раніше, знаходяться на піку цього прогресу. Сучасні літаки, літальні апарати стали такими складними системами, забезпеченими комп'ютерними досягненнями, що розробляти їх і управляти ними тепер зможуть тільки люди з особливим мисленням. Досягти майстерності і професіоналізму в сучасній авіації – надскладне завдання і вирішувати його зможуть ті, хто з юних років працює над собою, прагне до успіху і самовдосконалення. Дуже радий тому, що в Кіровоградській льотній академії НАУ ведеться така масштабна робота по популяризації передових технологій, що до науково-практичної роботи тут залучені і курсанти, і школярі. Сьогодні бачив багато талановитих, зосереджених справою молодих людей і це відмінний показник того, що у української авіакосмічної галузі є чудовий потенціал. Удачі всім учасникам конференції та фестивалів і подяка оргкомітету за відмінно виконану роботу!».

 Центр громадських зв'язків КЛА НАУ