12 квітня 2016 року в Кіровоградській льотній академії НАУ в рамках програми святкування Всесвітнього дня авіації та космонавтики відбувся Еко-фест. Виставки, презентації, мастер-класи заповнили весь хол 1 корпусу. В цей день відбулося відкриття волонтерського центру, де зосередились громадські організації, які започаткували свою роботу в стінах академії, а це і «Український пошуково-рятувальний волонтерський загін», «Волонтерський рух першої допомоги» та «Еко-Альянс 4.0».

Також, розпочата робота виставки: «Чорнобильська трагедія очами молоді», де курсантами академії представлено більше 30 робіт до 30-річчя трагедії. Свої досягнення у вигляді наукових робіт, фотоматеріалів продемонстрували співробітники Кіровоградського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Свою продукцію у вигляді парт, стільців, виробів з металу та багато іншого показали представники Кіровоградського навчально-виробничого підприємства Української громади глухих.

Гарну презентацію та виступи організували викладачі та студенти Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка. Вироби з кукурудзи, еко-тканини і виступ студентів на подіумі вразили всіх присутніх.

Представники Кіровоградського обласного художнього музею, ГО «Сонячний зайчик», керівник гуртка з Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості Івасин Віра Несторівна провели чудові мастер-класи по виготовленню виробів своїми руками, багато гостей, курсантів та учнів долучилися до цього захопливого та чарівного процесу.

Гості з ГО «Високі Байраки Козацькі»" представили вироби гончарства.

А особливо прикрасою Еко-фесту стали виступи школярів. Молоді науковці з 18 школи продемонстрували проект по утилізації ртутьвмістних побутових приборів, а представники 3 школи вразили присутніх не тільки науково обґрунтованими проектами, а й творчим підходом у презентації їх.

Благодійний ярмарок провели представники ГО «Щасливий пес».

Після фестивалю відбувся науковий екологічних семінар. Атаманчук Віта Вікторівна підняла питання важливості вирішення екологічних проблем громадою разом з органами влади. Підтримала екологічні ініціативи курсантів. Про екологічні проблеми області розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської ОДА Ковтунов Олександр Володимирович, про роботу державної екологічної інспекції доповіла Турчина Тетяна Миколаївна. Цікавим буда доповідь почесного голови Всейкраїнської громадської організації «Е-Екологія» Сергія Валерійовича Воробйова, який розповів про створення та функціонування Web-системи управління охороною навколишнього природного середовища. Про можливості створення та застосування сонячної енергетики доповів к.т.н. Джума Ахмат. Значення екологічного виховання з дитячого віку та методи роботи з дітьми в своїй доповіді презентувала Ірина Новакова. Виступи учасників семінару були узагальнені і покладені в основу резолюції, яка буде направлена всім зацікавленим сторонам.

Керівник ГО «Волонтерський рух першої допомоги»
С.Бондарчук