Щорічний конкурс «Авіатор» благодійного фонду Бориса Колеснікова сам по собі є досить цікавим та захоплюючим заходом. Студенти та курсанти українських авіаційних ВНЗ змагалися в ерудиції щодо авіаційних питань, відзначалися знаннями авіаційної англійської мови, хизувалися власними особливими, пов’язаними з авіацією, світоглядом, мотивацією, творчістю, креативністю… Приз, що був оголошений – поїздка на авіасалон у Париж - звичайно приваблював, але вважався таким недосяжним, що я й мої друзі-курсанти Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету, реєструвалися для участі у конкурсі скоріш для того, щоб спробувати себе та оцінити власні можливості. Реально летіти в Париж ми на справді й не сподівалися. Але апетит приходить під час їжі – перемагаючи тур за туром, ми потрошку почали вивчати слова французькою. На всяк випадок. І цей випадок не змусив на себе чекати! Усі вп’ятьох ми опинилися у сотні переможців! Один з нас мусив відмовитися від поїздки, маючи інші власні плани на цей період, а інші четверо із задоволенням надали закордонні паспорти для оформлення подорожі.

Прибувши у аеропорт «Бориспіль» в призначений час, ми відразу знайшли своїх побратимів-переможців. Адже за результатами конкурсу сформувалася дуже сильна та енергійна команда однодумців – молодих фанатів авіації. Усі ми дуже вдячні Борису Колеснікову (з яким безпосередньо спілкувалися вже в Парижі, на авіасалоні) за конкурс, за подорож, за системність та наполегливість з якими він з року в рік підтримую талановиту молодь. Особисто я впевнений, що кожен з нас неодмінно втілить у життя головну мету конкурсу «Авіатор»: відвідавши найкращій в світи авіасалон ще в студентські роки, ми стали більш мотивовані, а значить – будемо ще більше прагнути до успіхів у своїх авіаційних спеціальностях, досягати верхів майстерності задля того, щоб неодмінно повертатися на такі авіасалони в якості професіоналів й розвивати, й пропагувати у світі українську авіацію.

Так, перший стенд, який ми відвідали в Ле-Бурже, був наш, українській – АНТК ім. О.К.Антонова з презентацією нового літака Ан-178, що став перлиною салону, його відкриттям. Й нашим також! Ми побували на борту цього дивовижного літака, поспілкувалися з його екіпажем та з генеральним конструктором АНТК Д.С.Ківою. Пізніше нам гостинно розчинили двері й європейські літакобудівники – компанія Airbus, а авіакомпанія Qatar люб’язно впустила у свій Boeing 787 Dreamliner. Нам, майбутнім авіаторам, було захоплююче цікаво! Ле-Бурже – це один з наймасштабніших і найвідоміших заходів у світі авіації, звісно, там було на що подивитися й впливовим фахівцям, й нам, хто тільки-но розпочав свій шлях до професій. Й навіть зануритися у цю інтернаціональну атмосферу культу авіації – це вже чудово! Але дива від благодійного фонду Бориса Колеснікова на цьому не припинилися. Ввечері на нас чекала розкішна вечеря на борту кораблю «ONYXE», що курсував по Сені. А наступного дня на нас чекав Диснейленд. І не вірте тому, хто скаже, що Діснейленд створений для дітлахів! Діснейленду, як і коханню, всі віки покорені. Звісно, були у нас й екскурсії Парижем, й вільний час у цьому неймовірному місті, й чудові номери у готелі, й приємні парижські сніданки… Навіть складно описати словами увесь той позитив, що ми отримали від подорожі… Все пройшло як дивовижний сон, а вже вдома, передивляючись фотографії, починаєш розуміти що все це було насправді і як це було неперевершено. А ще – це чудові знайомства, які відбулися й перелік нових контактів людей, які дишуть так само, як і ти: любов’ю до авіації, прагненням досягти тут успіху.

Злітаючи в небо над аеропортом Шарль Де Голь, на жаль, поки що в якості пасажира, я не прощався з Парижем. Я подумки говорив йому: «ДО ПОБАЧЕННЯ! Я ОБОВ'ЯЗКОВО ПРИЛЕЧУ СЮДИ ЩЕ!».

Голова Ради Старшин КЛА НАУ Олександр Коновалов