Як уже повідомлялося, 16.03.16 в КЛА НАУ відбувся конкурс «Хочу бути пілотом», головною відмінною рисою якого стала активна участь потенційних роботодавців для курсантів-пілотів та експлуатантів повітряних суден.

Ініціатором конкурсу став бізнесмен з Одеси, власник сучасного приватного літака Вадим Олександрович Громов, який вже повинен бути знайомий читачам цього сайту, так як дана акція була не першою його ініціативою, що реалізована в льотній академії. Про мотиваційної вікторині для першокурсників можна прочитати тут - http://klanau.kr.ua/index.php/ru/home-ru/news/612-podarok-samym-erudirovannym-pervokursnikam-pilotam-ot-odesskogo-blagotvoritelya про благодійність Вадима Олександровича на адресу нашої курсантки-сироти - тут http://klanau.kr.ua/index.php/ru/home-ru/news/639-esli-verit-v-chudesa-oni-sluchayutsya про його участь в створенні інтерактивного музею-літака Ан-24 на базі КЛА НАУ - тут http://klanau.kr.ua/index.php/ru/home-ru/news/778-podarok-yunym-kirovogradtsam-i-gostyam-goroda-v-mezhdunarodnyj-den-grazhdanskoj-aviatsii про участь в нашому навчальному процесі - тут http://klanau.kr.ua/index.php/ru/home-ru/news/794-master-klass-uspeshnosti-dlya-pervokursnikov-pilotov

Вадим Громов заснував і взяв на себе фінансування головного призу нового конкурсу «Хочу бути пілотом» - десятка переможців за рахунок приймаючої сторони на 3 дні їде в Одесу (аеродром «Гідропорт», аероклуб «Одеса» - http://www.airclub.odessa.ua), де занурюються в середу авіаційно-спортивного фанатизму: літають на літаках клубу з його членами, стрибають з парашутом з чемпіонами України, катаються на повітряній кулі тощо). Рада Старшин КЛА НАУ (в особі його президента, на той момент - Олександра Коновалова https://www.facebook.com/oleksandr.konovalov.1?pnref=friends.search) з ентузіазмом відгукнулася на ідею про проведення такого роду змагань і активно підключилася до його організації та проведення. На заклик про допомогу відгукнулися весь склад деканату ФЛЄ і викладачі тих кафедр КЛА НАУ, які опинилися в його «контурі». Це кафедра іноземних мов, яка відважно в стислі терміни перевірила і оцінила конкурсні роботи перших двох етапів, а також - кафедри льотної експлуатації та аеродинаміки і динаміки польотів, які взяли на себе місію підготовки учасників до конкурсу, що включає проведення додаткових лекцій та індивідуальних консультацій.

Звичайно, для участі в заході такого роду не могли не запросити одного з кращих пілотів сучасності, з яким у льотної академії встановилися тісні дружні відносини - Героя України, заслуженого льотчика-випробувача СРСР, президента Федерації авіаційного спорту України О.В.Галуненко. Олександр Васильович, займаючи сьогодні посаду радника Президента ДП «Антонов», не тільки із задоволенням відгукнувся на запрошення до участі, а й погодився представляти всесвітньо відоме підприємство, гордість і славу України, що носить ім'я легендарного авіаконструктора О.К.Антонова. Наш знаменитий гість, який сам нещодавно опинився в центрі уваги українських ЗМІ - http://klanau.kr.ua/index.php/ru/home-ru/news/894-2016-02-26-09-24-22, http://www.aviaport.ru/news/2016/02/26/380306.html, http://klanau.kr.ua/index.php/ru/home-ru/smionas/892-8-827- 22-26-2017, http://bucha.com.ua/index.php?newsid=1151073892, http://www.5.ua/video/Lehenda-ukrainskoi-aviatsii-Oleksandr-Halunenko-sviatkuie-70richchia--107719.html , http://old.tsn.ua/video/video-novini/ukrayinskomu-lotchikovi-geroyu-oleksandru-galunenku-vipovnilosya-70.html теж взявши активну участь в роботі суддівської колегії, вручив призи від свого підприємства фіналістам конкурсу, його ініціатору - Вадиму Громову і безпосередньо льотної академії. Сусіди і партнери КЛА НАУ - авіакомпанія «УРГА» http://urga.com.ua/ теж не змусили себе просити, а з перших моментів підготовки до конкурсу долучилися до процесу. Безпосередньо в день заходу до нас був делегований КПС АК «УРГА» Мельниченко Юрій Валентинович, наділений повноваженнями крім участі в складі журі презентувати своє рідне підприємство і вручити переможцям від імені його керівництва 3 сертифікати на оглядові польоти на літаку «Cessna -172».

Компанія «AVIATION GROUP» зовсім недавно стала партнером нашого навчального закладу, однак це партнерство є надзвичайно актуальним і перспективним, оскільки орієнтоване на спільне використання для льотної практики курсантів-пілотів парку навчально-тренувальних літаків «Cessna - 172 RG», що належать «AVIATION GROUP ». Представляти цю компанію на конкурсі прибув її пілот-інспектор Антон Смирнов, який брав активну участь у роботі журі, а також вручив спеціальний приз від своєї організації - 3 сертифікати на оглядові польоти на літаку «Cessna - 172 RG».

Безперечно, що великою удачею оргкомітету конкурсу стало те, що до його проведення підключилася і ведуча авіакомпанія України - «МАУ» http://www.flyuia.com/rus/main-russian.html. Поєднуючи корисне з ще більш корисним, представники АК «МАУ» КПС Дмитро Бартков і начальник відділу з розвитку організації АК «МАУ» Оксана Ягодка, не тільки активно працювали з фіналістами конкурсу «Хочу бути пілотом», виявляючи ступінь професіоналізму та відповідності критеріям свій авіакомпанії кожного з них, а й ознайомилися з матеріально-технічною базою КЛА НАУ, навчальними планами ФЛЕ і т.д. Перед фахівцями провідної української авіакомпанії стояло завдання зібрати інформацію про потенціал нашого ВНЗ в області підготовки пілотів для подальшого аналізу з питань можливої взаємодії. Приємно відзначити, що представники «МАУ» дали високу оцінку того, що побачили тут, в Кіровограді. В першу чергу - ступеня підготовленості тих курсантів-пілотів, з якими спілкувалися під час фіналу конкурсу. Нагадую, що силами, в першу чергу, Дмитра Барткова (який сам зовсім недавно закінчив наш факультет льотної експлуатації), третій етап конкурсу являв собою міні-співбесіду, абсолютно ідентичну тій, яку проводить АК «МАУ» для претендентів на працевлаштування за фахом «пілот». Всі фіналісти без винятку показали високий рівень володіння англійською мовою та мотивацію до льотної роботи. Їх відповіді на професійно орієнтовані питання (природно - виключно на тій самій англійській мові) дали підставу судити про високу якість теоретичної підготовки наших курсантів за ключовими напрямами льотного професіоналізму. Так що висновок делегації АК «МАУ» був однозначно на нашу користь і напевно що стане дієвим кроком до подальшої більш тісної співпраці. Тим більше, що Оксана Ягодка підтвердила намір керівництва авіакомпанії в найближчому майбутньому запровадити кадетську програму і відкрити шлях в пілоти для випускників з мінімально необхідним для CPL нальотом.

Начальник КЛА НАУ Сергій Неділько так само безпосередньо долучився до організації та проведення конкурсу: він навіть заснував власний приз переможцю і вручив його (сучасний комп'ютерний планшет) вже на церемонії нагородження.

Всі учасники та гості конкурсу теж крім цікавого досвіду отримали і безкоштовний кава-брейк від ГО «Клуб українсько-норвезького партнерства» https://www.facebook.com/ClubUNP/ та подарункове морозиво в великих кількостях від нашого колеги-приватного пілота і одночасно - керівника фірми-виробника цього солодкого продукту http://laska.ua/ К.Чередніка.

Таким чином, можна констатувати, що крім тих призів, які дісталися учасникам, фіналістам і переможцям конкурсу, від його проведення виграла вся льотна академія. Тепер про те, які чудові хлопці і дівчата тут навчаються, яких успіхів досягають і як прагнуть знайти свої крила, дізналися безпосередньо їх головні потенційні роботодавці і, за допомогою ЗМІ, вся Україна.

Сподіваємося, що переможці з захопленням розкажуть тут, всім нам, про свою триденну поїздку в Одесу, всі курсанти-пілоти реалізують свої мрії про роботу в небі, а льотна академія зробить цей конкурс традиційним і продовжить пишатися успіхами своїх орлят.

Центр громадських зв'язків КЛА НАУ

Відеосюжет програми новин "День за Днем" обласного телеканалу "Кіровоград" можна

.